Český freedivingový tým veze domů zlato a stříbro

V uplynulém týdnu probíhalo týmové AIDA Mistrovství světa ve freedivingu. Český mužský tým obhajoval stříbro ze Sardinie a ženy bronz. Ruský ženský tým jehož členem je i naše Irina obhajoval zlato. Členy mužského týmu byli opět Martin Valenta, Petr Vala a Miroslav Ševčík. Ženy jely ve složení Alena Konečná, Kateřina Šuranská a Vendula Strachotová s náhradnicí Janou Škrobovou.

Nebudu vás napínat. Kluci ve velkolepém finále získali dnes zlatou medaili a holky si udržely druhou pozici a odvezou si domů stříbro. Pro oba týmy je to historický úspěch a ať bych rád napsal hotový elaborát tak já nemůžu. Nějak mě nenapadají vhodná slova. Jsem rád, že český freediving to dotáhl tak daleko a zároveň mě mrzí že jsme tam nemohl být s nimi. Byl jsem u bronzu v roce 2012, u stříbra v roce 2014 a letos jsem zůstal doma.

Výsledky po poslední disciplíně.
Výsledky po poslední disciplíně.

Nechybělo moc a na MS letos neletěla ani moje žena Irina reprezentující Rusko. Naším plánem bylo letošní sezónu úplně vypustit. Vyřešit si některé soukromé věci, zajistit si nové bydlení, odpočinout si od tréninku a nabrat novou motivaci. Koncem června po bazénovém MS, ale Irinu poprosili aby jela na týmové MS. Znamenalo to pouze dva měsíce tréninku po roční pauze. Irina trénovala jak mohla a myslím že její výkony nebyly vůbec špatné. Ona je jak jí znám určitě nespokojená, ale to už k ní patří. Chtěla by vždy podávat jenom nejlepší možný výkon. Snad si uvědomí později, že to právě i teď udělala. Za tak krátkou dobu tréninku po tak dlouhé pauze nemůže chtít zázraky. Já jsem na tebe Iriško pyšný 😉

ruský tým
Foto: Irina Zelenkova Narycheva

Nicméně, zítra přiletí z Kalamáty do Vídně letadlo s devíti freedivery.  Sedm z nich bude mít na krku medaili. Medaile budou tři zlaté, tři stříbrné a jedna bronzová. A všechny potom pojedou do Česka. 🙂 Jedna freediverka a jeden freediver medaili domů nevezou. Na Sardinii dva roky zpátky se dávaly medaile i náhradníkům. Letos opět ne. Velká škoda pro Janu Škrobovou, která tam poctivě dřela s týmem a pomáhala k dosažení tohoto úspěchu. A ten freediver co žádnou na krku nemá by jich měl mít na krku šest. Tím freediverem je Martin Zajac, trenér českého národního týmu. Velký dík za pořádné nervy u závěrečné dynamické apnoe a super výsledek patří všem závodníkům, Martinovi Zajacovi, Gabce Grézlové a všem co se motají kolem českého freedivingu včetně našich skvělých sponzorů a studentů.

14469428_10207301241069530_3495304322279014869_n
Foto: Carla Hanson
14370446_10207301240789523_60574623762215714_n
Foto: Carla Hanson

Chcete být informování o novém článku a dalších novinkách?