Čtvrt roku 2016 máme za sebou

Po absolvování prvního kurzu freedivingu musím říct, že slovo nemožné, je opravdu jen slovo. Když doma zadržíte dech na pouhou minutu a máte toho plný kecky, je dost šokující, když Vám bratr před očima zůstane pod vodou tři minuty a ukazuje, že je to OK. 3:25 po prvním kurzu je masakr, já se svými 2:30 jsem opravdu hodně velká lama. Je to prý jen v hlavě, takže další kurz už půjde přes 3.  🙂

To je status jednoho ze studentů na jeho facebook profilu. Každý kdo u nás zkusil kurz freedivingu ví, že výkony přes tři minuty jsou běžné. A také ví, že přes čtyři se u mě žádný student základního kurzu nedostane. Ne že by někteří nemohli, ale já je za tu hranici prostě nepustím. Chci, aby se pak mohli i ve vlastním tréninku posouvat dál a měli tak neustálou motivaci. Freediving je sport na celý život a ne jednoho okamžiku, víkendu.

V prvním čtvrtletí roku 2016 jsme zorganizovali pár tréninkových akcí, kde byla top dynamika s Martinem Valentou a samozřejmě základní bazénové kurzy. V dubnu jsme navázali hned dvěma kurzy a přivítali mezi námi dalších 14 freediverů.

V květnu nás čeká poslední bazénový kurz před letní sezónou. V červnu vyrážíme s malou skupinkou čtyř freediverů na trénink na Kypr. Na červenec chystáme kurz pokračování základního bazénového kurzu víkendem na otevřené vodě neboli kurz Level I. A na přelomu srpna a září vyrážíme do Chorvatska. Na tento kurz se obzvlášť těším. Je to poprvé co se mi kurz zaplnil do týdne od vypsání a to už hned druhý týden v lednu.

Letos v květnu to je 6 let co jsem se stal instruktorem Apnea Academy. Za tu dobu jsem měl tu možnost se věnovat desítkám z vás, kterým jsem ukázal co je to freediving nebo jim pomohl se v tomto krásném sportu zdokonalovat. Čtyři roky mi stojí po boku moje skvělá žena s kterou se od sebe stále navzájem učíme nejenom v tom jak být lepšími instruktory, ale lidmi obecně. Dohromady nám prošlo rukama více jak 500 studentů z celého světa, které jsme učili v osmi různých zemích světa. Tím vám všem také děkujeme.

Jo a mimochodem. Vojta Novák, náš nejmladší chrudimský freediver vyhrál AA Cup v Trutnově a v sobotu 30. dubna je pařba na Leštince 🙂 Tak přijeďte kdo může. Pivo a nějaké maso tam bude 😉

 


Chcete být informování o novém článku a dalších novinkách?