Freediving dovolená s dětmi

Máte děti, chcete jet na dovolenou a potrénovat a nevíte jak to zkombinovat. To řešíme i my. Chceme vzít děti k moři, chceme si zatrénovat bez studentů a chceme potápět z břehu kvůli úspoře nákladů i času. Letos jsme to s Iriškou opět řešili a já si vzpomněl na kemp Svetá Marina na Istrii. Kdysi tam dělal Martin Zajac kurzy a já mu asistoval. Hloubka 40 metrů z břehu, kemp kde je stín a co jsem si pamatoval tak i celkem solidní zázemí. Není to tak daleko, z Chrudimi je to 825 kilometrů. Ale pořád jsme nevěděli jak s hlídáním. Vyhledávač nám kemp nalezl na stránkách kempového řetězce Valamar a naplno nám ukázal jak se kemp za 12 let proměnil.

Kemp nyní nese označení Valamar Sveta Marina a čtyři hvězdy k tomu. A můžeme říct, že pokud jste pár freediverů s malými dětmi a bude vám stačit pro trénink už výše zmíněných 40 metrů (a proč by nemělo) tak tento kemp doporučejeme všemi deseti. Ubytování buď ve vlastním stanu, karavanu, kemperu, obytňáku, nebo v pronajatém domku (mobilhouse). Ale to hlavní je dětský klub. Od 9.00 do 12.00 a od 17.00 do 20.00 můžete dát děti do dětského klubu, kde se jim věnují skvělí animátoři a ještě mají k dispozici dětský bazén. Takže budete mít čas pro vlastní trénink a přitom bude o děti skvěle postaráno. Jenom se připravte na to, že děti nebudou chtít odejít dřív než klub skončí. A pozor, klub funguje pouze v letních měsících. V kempu je pak ještě jeden bazén s výhledem na moře, restaurace s menu za 11 EUR včetně polévky a zmrzliny, nebo pizza od 8 do 13 EUR. Nachází se hned u dětského bazénu a tak to bylo časté místo našich návštěv za zmrzlinou a kávou. U druhé bazénu je bar. V kempu je i pekárna, stánek s ovocem a olivovým olejem. Před kempem je pak několik restaurací a obchod a další pekárna.

Protože se kemp nachází na poloostrově, máte možnost koupání a šnorchlování v ruzném „prostředí“. Na špici poloostrova se nachází největší pláž, jsou tam pak ještě další menší pláže. Na východní straně poloostrova je stěna která padá až do hloubky do 35 metrů. Vstup je trochu náročnější, ale moře je tam pestřejší. Na hloubku 40 metru je potřeba trochu plavat. Celý poloostrov je obehnán lanem s bójkami kvůli bezpečnosti. Nemusíte se tak bát lodí. My jsme vždy doplavali k bójkám a k nim so uvázali lano s naší bójkou a spustili si lano na krásných 40 metrů. Na dno byla ještě trochu rezerva. Hned před pláží na špici jsou v 5 metrech atrakce v podobě například potopeného plyšového krtka. To se líbilo dětem. Trochu napravo od špice je u bójkové zábrany označena bójkami zajímavá lokalita . Na stěně v 15 metrech je socha.

Diving centrum Murena je české centrum. Takže pokud by vám chyběla čeština tak se tam můžete zastavit. A třeba si u nich i zkusit intro s přístrojem. Nám skvěle pomohli při problémech s roztrženým neoprenem. Naše lepidlo bylo vyschlé, v centru nám zapůjčili svoje a za 10 minut byl oblek zalepen, a mohli jsme jít další den znovu do vody.

Co se týká zázemí kempu tak sociální zařízení bylo nonstop udržováno, je k dispozici i místnost na oplach potápěčského vybavení, prádelna s pračkami a sušičkami (7 EUR vyprání a 6 eur sušení), místo pro ruční praní i místo pro mytí nádobí. Dětský klub včetně večerních programů, polední aqua aerobic, elektřina a pitná voda na parcele pro stan nebo karavan atd, je v ceně za parcelu.
A pokud jste nikdy nevyužili služeb Valamaru tak s tímto odkazem dostane na první pobyt 100 EUR slevu. Rezervační kalendář na příští sezónu se má otevřít během listopadu. Letos byla cena za parcelu Comfort o velikosti 70-90 m2 27,10 EUR/den. Poplatek za dospělého 8,90 EUR a za dítě 5,40 EUR za den. Pak ještě turistická taxa 2,12 EUR za den za rodinu.
Pro například rodinu o dvou dospělých a dvou dětech je pak cena za den 57,82 EUR.

My jsme si pobyt velmi užili a to i přes tři dny opravdu špatného počasí, které ale postihlo celé středozemní moře.