Hodně štěstí do nového roku 2017

Tak nám končí rok 2016. Pro nás v Silent Touch byl tento rok trochu jiný než ty předchozí. Já i Irina jsme si začátkem roku řekli, že si letos dáme klid od závodů a budeme se více věnovat sami sobě. Jak to však bývá, člověk míní a život mění.
Zorganizovali jsme jako každý rok bazénové kurzy v Chrudimi a v Moskvě, hloubkovou stage na Kypru a kurz Level III v Chrovatsku a k tomu pár tréninkových akcí u nás v Chrudimi. Poprvé se nám stalo, že jsme vypsali v lednu kurz na přelom srpna a září do Chorvastka a kurz byl vyprodán za 3 dny! Tento kurz ve spolupráci s instruktorem FII Martinem Cheníčkem byl pro účastníky určitě top akcí poslední doby. Myslím, že kombinace dvou škol ukázala studentům freediving ve velkém rozsahu, a protože se jednalo o kurz Level III tak dostali opravdu slušnou nalejvárnu speciálního koktejlu práve pro pokročilé freedivery. Když jsme pak v dubnu vypsali tréninkovou akci na Kypr a dali to na facebook tak než jsme to dali i na stránky byla akce obsazena! To se nám nikdy nestalo a chtěl bych tím všem poděkovat. Hlavně proto, že se většinou jednalo o naše stálé studenty, kamarády. To že se k nám stále vracíte, nás motivuje být ještě lepší v tom co děláme.
Jsem také rád, že jsem mohl letos certifikovat svého prvního oficiálního Instruktor Asistenta kterým je od září Mirek Franc.

Trochu toho závodění

V červnu v průběhu bazénového MS ve Finsku byla Irina oslovena Alexejem Molchanovem zda by opravdu nechtěla jet na týmové MS do Řecka. Nechala se přemluvit a znamenalo to vtěsnat veškerou přípravu do dvou měsíců. Příprava se povedla a jsem pyšný, že dokázala v tak krátkém čase nejenom vyrovnat své maximum v CWT, ale také se dostat na své maximum i ve statice. V DYN se jí v tréninku také dařilo i když se ke svému hostorickému maximu úplně nedostala. Odměnou jí a ruskému týmu byla bronzová medaile z MS v jejím případě už druhá. První bronzovou má Irina z individuálek 2011 z disciplíny CNF. Sbírku jí doplňuje zlatá z týmovek 2014 na Sardinii.
Já jsem se letos začal více věnovat Vojtovi Novákovi. Vojta ke mně přišel na kurz když mu bylo teprve 14 let. Za poslední tři roky udělal ohromný kus práce a pomalu mu můžu uvolňovat „otěže“. K tréninku se staví komplexně a navíc je skvěle motoricky nadaný. Speciálně v posledních trénincích dělá neskutečné pokroky v technice a věřím, že rok 2017 pro něho bude také úspěšným byť už bude soutěžit v “seniorské kategorii“. Letos se účastnil tří závodů a znamenalo to dvě vítězství a jedno druhé místo. Myslím, že nebudu znít troufale když ho v jeho 17 letech označím za momentálně největší talent českého freedivingu a doufám, že se s tím společně popasujeme a budeme dál poctivě makat. Byla by škoda tu dřinu jen tak zahodit.
Jsem také rád, že na poslední závod do Brna s námi jeli i Jirka Valášek a Mirek Franc. Závody je chytly, chtějí v tom pokračovat a Jirkovo třetí místo v amatérech je určitě dobrou motivací. Věřím, že ani oni se příští rok mezi velkými kluky neztratí a trochu společně rozbijeme ten blok Apneaman a OCD ;).

Náhled do roku 2017

Od toho se odvíjí plány na příští rok. Co se týká těch soutěžních tak já se opět nechystá závodit, i když to neznamená, že se na nějaký závod nepřihlásím. Je potřeba podporovat organizátory. Mojí prioritou je kvalitní příprava Vojty Nováka a ostatních kluků pro MČR 2017, které by jsme navíc rádi organizovali v Pardubicích na 50-ti metrovém bazénu.
Dále s tím souvisí rozšíření našich tréninkových kapacit. Pokud půjde vše jak má tak to vypadá, že v Chrudimi přidáme jednu dráhu, abychom se všichni pohodlně vešli.
Dále nám přibyly tréninky v Náchodě, které na místě povede Mirek Franc a já se tam občas zajedu podívat.

Na rok 2017 jsme ztenčili počet kurzů a snížili jejich kapacitu. Bazénové kurzy budou každý sudý měsíc mimo srpna a stage každý lichý. Plus na červenec kurz Level I na Leštince. Kurz Level II je zatím v přípravách stejně jako trénink někde u moře. Kapacita bazénových kurzů byla snížena na 6 osob pro větší konfort a individualitu, kterou pak můžeme každému účastnikovi kurzu věnovat. I tak se může stát, že bude na kurzu 8 lidí. Dvě místa budou vždy rezervována pro případný přesun studenta do jiného kurzu například ze zdravotních důvodů.
V roce 2016 jsme certifikovali 46 freediverů v Apnea Academy, 8 freediverů v Rusian Freediving Federation a další skoro tři destíky vás přišli na naše tréninkvé stage.

Něco na závěr

Do roku 2017 by jsme Vám všem rádi popřáli nejenom osobní a pracovní úspěchy, ale také klid v hlavě. Řešit životní situace s nadhledem a mít štěstí na lidi kolem Vás. A bavte se dál freedivingem.