Novinky pro rok 2014

Rok 2014 bude pro SILENT TOUCH  začátkem další etapy v našich cílech. Apnea Academy zavedla několik změn ve standardech výukového systému, rozšiřujeme nabídku kurzů pro Česko o kurzy Russian Freediving Federation a na letní sezónu připravujeme freediving centrum na Kypru. Bazénové kurzy v Chrudimi a Moskvě v průběhu zimních měsíců budou probíhat i nadále.

Změny v Apnea Academy

Apnea Academy zavedla nový kurz freedivingu Freediver Indoor, který vychází z české obdoby Pool Apnea Discovery kurzu. Pro zájemce o bazénový kurz je tedy důležitou novinkou obdržení plastové mezinárodní certifikační karty o absolvování kurzu. Důležitou další změnou je navýšení požadovaných výkonů pro úspěšné zakončení kurzů. Také u všech variant kurzů přibyla výuka dynamické apnoi bez ploutví, která doposavad ve standardech Apnea Academy scházela. Pro zájemce o kurz dynamické apnoi bez ploutví z řad absolventů bazénových kurzů Apnea Discovery před rokem 2014, a nejenom pro ně je možnost absolvovat kurz dynamické apnoi bez ploutví v Chrudimi v březnu 2014. Pro ty co se chystají na kurz Level I nebo Leve II bude dynamická apnoe součástí výuky a vzdělání jim tak bude doplněno v rámci navazujících kurzů. Všechny změny si můžete podrobněji nastudovat v popisu kurzů ZDE.

Kurzy Russian Freediving Federation v Česku

Od roku 2014 je možnost kurzů RFF i v Česku. Kurzy nebudou vypisovány v kalendáři, ale budou probíhat individuálně po předchozí domluvě. Od jednotlivce po skupiny. Výuka bude v ruském jazyce, ale je možnost také překladu do češtiny. Kurzy jsou ovšem primárně určeny pro rusky mluvící občany a návštěvníky České republiky. 

Freediving centrum na Kypru

Pro nové freediving centrum na Kypru jsme vybrali lokalitu Konnos Bay respektive Cavo Greco, která se nachází v části Kypru zvané Protaras (řecká část). Protaras je vzdálen asi 60 km od letiště v Larnace. Zátoka na Cavo Greco je úžasné místo pro volné potápění s jeskyněmi, kaňonem a velice členitým dnem v dostupné maximální hloubce 15 metrů. Potápění na bójkách bude probíhat v zátoce Konnos. V plánu je připravit bójky na hloubku 30m pro kurzy, a platformu na hloubkový trénink včetně sledu s hloubkou 100m. Samozřejmostí budou výlety na vrak Zenobia a další lokality. V nabídce budou kurzy Apnea Academy a Russian Freediving Federation s výukou ve čtyřech jazycích – angličtina, čeština, ruština, řečtina. V průběhu letní sezóny by také mělo dojít k navýšení nabídky kurzů o systém AIDA. Momentálně finišují dohovory a přípravy vybudování centra v jednom z hotelů na pláži Konnos Bay, a o dalším vývoji budeme na našich stránkách pravidelně informovat.

 

Cape Greco


Chcete být informování o novém článku a dalších novinkách?