Podzimní sezóna

Poslední půlrok uběhl tak rychle, že jsem od aprílového článku nepověsil na stránky žádný nový článek. Samotného mě to překvapilo. A přitom se toho od dubna událo docela dost. V květnu jsme odjeli v prima sestavě na trénink a kurz do Dahabu. Návrat po pěti letech, kdy jsem Dahab zanedbával a jezdil radši do Sharmu a například na Kypr nebo do Chorvatska. Dahab byl pecka trip a bylo moc příjemné se procházet po starých a přitom tak nových místech a opět se potkávat se starými přáteli. Takže na příští rok plánuji opět Dahab 😉 

Mistrovství ČR

V červnu jsme pořádali u nás v Pardubicích Mistrovství České republiky ve freedivingu, a ať to bude znít neskromně tak to byl ten největší freedivingový závod jaký se kdy u nás v Česku uspořádal. Všichni mluví o počtu závodníků, mnoho národností, přenos na ČT sport facebook viz. odkazy níže. Ranní přenos v disciplíně statická apnoe vidělo přes 100000 lidí a odpolední v dynamické apnoi okolo 25 000 lidí. Je vidět, že odpoledne lidi neseděli u faceboku, ale šli ven. A to je vlastně dobře   Opět já jako organizátor musím poděkovat hlavně lidem co mi včera pomohli tuhle akci vůbec uskutečnit. AIDA Czech Republic, Svaz potápěčů České republiky a město Pardubice, sponzoři Salvimar, Lekarna.cz, Addinol, Golden Fish, eBRÁNA.cz, Erebos, Energyvita.cz, Apneautic, Falon, Aquacentrum Pardubice, Lobster a restaurace Tenis Club, kde nám připravili super afterpárty. Ale hlavně ti lidé okolo. Staff závodu čítal 18 lidí ( Irina Veverka, Ivana Sláviková, Jana Novotná, Martina Anderlová, Andy Fulice, Pavel Rinn, Hony Root, Michal Šmahy, Radim Kožíšek, Jan Mikulecký, Radek Pudil, Michal Urbánek, 
Sergey Polonyankin, Středa, Pajous Root Sobotka, Michal Renský, Tomáš Jedlička) 7 rozhodčích ( Jana Oujezdská, Zdeňka Hildová, Petr Vala, Agnieszka Kalecinska, Lucyna Kicińska, Grzegorz Furga a Olga Sidorova . 2 UW fotografové (Petr Kleiner a Denys Rylov a nevím už kolika členný TV tým v čele s David Cerny a skvělý moderátor přenosu Roman Ondruj. 
Naše barvy hájili Vojta Novák, Mirek Franc a Jirka valášek. A výsledkově si v silné konkurenci vedli opravdu skvěle. Vojtěch Novák v sedmnácti letech v jeho oblíbené dynamické apnoi skončil celkově 8. a z Čechů 3. s uplavanými 162 metry. Jirka v dynamice 7. a ve statice dokonce z Čechů 4.  A Míra trochu nezvládl statiku, ale dynamika se povedla. Zrychlíme a bude to příště lepší.

Video přenos ze závodu: 

STA: https://www.facebook.com/sportCT/videos/10155008549539342/
DYN: https://www.facebook.com/sportCT/videos/10155008983789342/

Podzim je tady

Samozřejmě taky proběhl kurz Level I na Leštince, ale teď je potřeba už koukat dopředu na podzimní víkendy. Připravil jsem pár akcí, dvě stage a tři bazénové kurzy.

Jednodenní stage jsou určené pro freedivery s minimálně absolvovaným bazénovým kurzem jedno jaké školy 😉 V říjnu se budeme věnovat statické apnoi a v listopadu dynamické apnoi. Někteří si mohli všimnout, že jsem v tomto roce snížil počet účastníků na svých akcích. Pro bazénový kurz je to na max šest osob a na stage maximálně osm osob. Jedině tak vám můžu předat vše co potřebuji a zároveň budu mít dostatek času se každému věnovat. 

Bazénové kurzy jsou dvoudenní a jsou určené absolutním začátečníkům. Věnujeme se statické apnoi, dynamické apnoi s i bez ploutví a samozřejmě pořádný nášup teorie, strečinku, dýchání, relaxu. V ceně kurzu jsou bazény, přednášky, učebnice a také vybavení. 

Více v KALENDÁŘI KURZŮ.

A snad se spolu na některé akci potkáme 😉

A pamatuj, nikdy nepotápěj sám!