Reference od našich klientů

Přečtěte si pár příspěvků od našich zákazníků, jaké jsou jejich zkušenosti s kurzy freedivingu od SILENT TOUCH – apnea4all .


Tréninková stage Statické Apnoe pro mě znamenala obrovský mentální posun, a to díky dvěma koučům, kteří mě nenechali nadechnout se dřív, než za dosavadním osobáčkem. Celý dnešní kurz statiky byl pro mě v horku a na suchu vedle bazénu neskutečnou školou. Posunula jsem první kontrakci z 1:30 na 3 minuty. Posunula jsem mokrý osobáček 3:20 na suchých 3:47. A hlavně jsem se přestala bát kontrakcí! Tak nějak mi přišlo milé a fajn na tu první čekat.  Takže dík moc.

Helena Görnerová – Letohrad, Stage STA


Vždycky jsem si říkala, že kdokoliv kdo dostane do ruky ploutve, musí je zákonitě umět používat. A taky to je pravda. Jenže to neplatí o ploutvých pro freediving. Poprvé jsem tyto ploutve zkusila na kurzu dynamiky a samozřejmě jsem hned začala „klopítat“ ploutvemi o sebe. Naštěstí mi hned bylo ukázáno, jak je správně používat. Co dokáže správná technika kopu, je neuvěřitelné. Pohyb se uklidní, přestanete „klopítat“ a pak se dáte do pohody i vy sami a můžete se věnovat dalším věcem. Kurz mohu doporučit hlavně kvůli zlepšení techniky a video koučinku. Dále také kvůli rozšíření znalostí o způsobu trénování a jednou fotkou pod vodou. Už se těším na další kurz.

Martina Anderlová – Náchod, Stage DYN


Kurzu se nedá nic vytknout. Snad jen to, že se koná v Chrudimi a já musel přijet až z Českých Budějovic. 😀
Stage splnila moje očekávání. Radek je sympaťák, umí, dokáže poradit a pomoci při odstranění chyb, které děláme všichni. Žádné zbytečné prostoje, po teorii na bazén a praktický nácvik.Po obědě a vyhodnocení videí opět na bazén vše vyladit ke skoro dokonalosti. Odjížděl jsem se zajímavými postřehy a radami k dalšímu zdokonalování freedivingových technik. P.S.: Osazenstvo kurzu bylo také super a vše jen podtrhlo.
Díky a těším se na další setkání.

Radim Šmrha – České Budějovice, Stage DYN


Není lehké pár větami shrnout stage na bi-finy, co jsem absolvoval u Radka v Chrudimi, stalo se toho hodně. Ale pokud mám něco vypíchnout, tak sestavený treninkový plán, videokoučing a ukázka, jak plavat ve více lidech v jedné dráze. Poradil s výstrojí a když jsme se neptali, tak se zlobil že se neptáme :-). Nakonec se mě nechtělo vůbec z vody.

Jiří Janků – Ostrava, Stage DYN


I když je to více než rok co jsem kurz Level II v Sharmu absolvoval, pořád těžím z rad a zkušeností, které mi byly předány. Nešlo jen  o to nám informace předat, ale i jakou  formou byly podány. Takže i laik jakým jsem, jsem byl schopen informace absorbovat a v kurzu i mimo něj je využít. Samozřejmě k tomu přispěla uvolněná atmosféra a profesionalita, který celý kurz provázela.
Na co ale rád vzpomenu, je Radkova schopnost motivovat. Důkazem může být situace, kdy při statické apnoi jsem po třech minutách chtěl vylézt, jenže po jeho vstupu a schopnosti mě z relaxovat jsem dal něco přes pět minut.
Kurz freedivingu můžu doporučit všem tem, kteří si chtějí vyzkoušet své limity a najít v tomto sportu opravdové potěšení.

David Jiříkovský – Irsko, Level II


Kurz Pool Apnea Discovery v listopadu 2013 měl pro mě vynikající atmosféru. V rámci víkendu jsem se opět ujistil, že jsem ze své práce neustále vyšinutý (v permanentní psychické tenzi) a voda a s ní spojené aktivity je něco, co by mi mohlo pomoci. Resp. jsem si vzpomněl, že byl čas, když jsem bez vody týden nevydržel, býval to skvělý relax.

Nechci slibovat pokračování v exotických lokalitách, ale pokud se naskytne něco v rámci pro mě dostupného vzdáleností či finančně (bez manželky letět nebudu moci 🙂 ), pak si myslím je „dvojka“ něco, čím bych měl pokračovat.

Michal Vošvrda – Svídnice, Apnea Pool Discovery


Účastnil jsem se kurzů Level II v Thajsku a v Čechách. Kurzy jsou vedeny velmi profesionálně, bezpečně a při tom v přátelském a pohodovém duchu. Během kurzu se mi instruktor několikrát věnoval osobně, když mi něco nešlo, večer nebyl problém vše ještě jednou probrat u pivka. Těším se nejen na další akce a zlepšení svých schopností ale také na osobní setkání s instruktory.

Pavel Provazník, Level II


V září 2012 jsem se v Olomouci zúčastnil víkendového kurzu freedivingu. Vždy mě na dovolené bavilo šnorchlování, tak jsem se v tomto chtěl posunout někam dál a pokusit se zůstat pod hladinou déle než pár desítek vteřin. Kdyby mi ale někdo před absolvovaní tohoto kurzu řekl, že dokáži po dvoudenním kurzu zadržet dech na neuvěřitelné 4 minuty 36 vteřin tak mu neuvěřím. Uplavat 80m pod vodou bylo potom už skoro povinností.
V listopadu jsem si udělal krásnou dovolenou kurzem Level II a po týdnu v Sharm El Sheikhu mě Radek „dostal“ na 5:03 ve statice, 100 m v dynamice a k tomu navíc, jsem se vlastní silou dokázal ponořit do hloubky 39 m.
Kurz byl super, naštěstí všichni, kdo se tomuto věnují, jsou absolutně pohodoví lidé, takže opravdu super dovolená, oddych a relaxace, protože toto není jen o fyzických předpokladech, ale především o psychice a uklidnění, což je prospěšné pro každého.
Všem moc doporučuji, myslím si, že to není jenom sport, ale velmi zdravý životní styl a to po všech stránkách.

Tomáš Špaček – Litovel, Level II


Kurz Level II v Sharm El Sheikhu byl náročný, ale fajn. Když se s malým odstupem dívám na týden v Sharmu, tak mě dal daleko víc než jsem očekával a to ne jen co se týče freedivingu….je to jiný pohled na svět i na sebe samého. Takže se těším na nějakou další akci…….

Vladimír Havel – Hradec Králové, Level II


Moc děkuji za celý kurz, výbornou organizaci a za dveře, otevřené dokořán (myslím, že díky Radkovi to není jenom pootevřená branka). Irině, poděkování za její skvělý přístup a „ruskou školu“, myslím, že to pomohlo všem účastníkům kurzu.

MVDr. Jana Jirsová – Zábřech na Moravě, Level II


Děkuji za osobitý a vstřícný přístup a pohodovou atmosféru, myslím že nebudu mluvit jen za sebe, že se každý dotkl svých limitů a poznal sám sebe trochu jinak, já teda jo. Výborná zkušenost.

Marek Kalenda – Karlovy Vary, Pool Apnea Discovery


Díky, bylo to super a zjistil jsem věci, které bych neřekl že dám. Navíc výborný relax. Večer jsem byl utahaný jako kotě a usnul jsem u televize. Ani nevím, co bylo. Dneska se mi cestou do práce furt zdálo, že plavu pod vodou :-).

Míra Horníček – Olomouc, Pool Apnea Discovery


V únoru 2012 jsme si s partou nadšených kamarádů potápěčů pozvali Radka na základní kurz Apnea Discovery do Českého Krumlova. Naše počáteční zvídavost přešla velmi brzy do očekávání nevšedního zážitku a získání dalších zkušeností s milovanou vodou. Radek s Janou nás brzy uvedli do základů nádechového potápění, v bazénu se stali nejen zkušenými učiteli, ale i kamarády povzbuzující naše předem neočekávané výkony. Po dvou dnech nabitých novými zkušenostmi a získanými zážitky jsme končili kurz nejen radostí z překonání vlastních dosud netušených možností se zadržením dechu, ale i s trochou smutku, že to už skončilo. Prvních pár dnů jsme byli všichni opojeni snad magickým kouzlem freedivingového světa a naše mysl zůstávala v jiném světě než se nacházelo tělo (ano, pracovní výkon v tu dobu těsně po kurzu značně pokulhával). Ale ten úžasný svět ticha, kterého jsme se mohli dotknout, v nás stále zůstává.

Petra Benčová – Český Krumlov, Pool Apnea Discovery


Chtěl bych Radkovi poděkovat za výborně odvedenou práci při začátečnickém kurzu freedivingu Apnea Discovery. Jsem instruktor přístrojového potápění OWD a byl jsem v očekávání, co mi může kurz freedivingu poskytnout nad rámec informací, které jsem se v průběhu potápění s otevřeným okruhem naučil. Byl jsem velmi překvapen množstvím informací, které jsem se dozvěděl a o které jsem se do této doby zajímal velmi okrajově. Kurz doporučuji každému, kdo má blízký vztah k vodě, ať už přemýšlíte pouze o šnorchlování či chcete potápět i větší hloubku. Na kurzu se dozvíte především o bezpečnosti nádechového potápění a rizika s ním spojená. S Radkem nešlo jen o kurz, ale navázali jsme přátelství. Kdo to myslíte s nádechovým potápěním vážně mohu kurzy u Radka jen doporučit. Zároveň Radkovi ještě jednou děkuji i za celou rodinu, která se mnou kurz absolvovala.

Tomáš Minařík – Pardubice, Apnea Pool Discovery


Na přelomu července a srpna 2010 jsem se zúčastnila kurzu freedivingu Level I na lomu Leštinka u Skutče. O kurzu jsem napsala reportáž pro portál Adrex.com, kterou najdete ZDE.
Já osobně jsem byla z víkendu naprosto nadšená a s celým průběhem kurzu velice spokojená. Nečekala jsem, že během dvou dnů dokáže naprostý amatér, jako jsem já, podat takové výsledky.

Lenka Fexová – Brno, Level I