Přečtěte si pár příspěvků od našich zákazníků, jaké jsou jejich zkušenosti s kurzy freedivingu od SILENT TOUCH – apnea4all .


Tréninková stage Statické Apnoe pro mě znamenala obrovský mentální posun, a to díky dvěma koučům, kteří mě nenechali nadechnout se dřív, než za dosavadním osobáčkem. Celý dnešní kurz statiky byl pro mě v horku a na suchu vedle bazénu neskutečnou školou. Posunula jsem první kontrakci z 1:30 na 3 minuty. Posunula jsem mokrý osobáček 3:20 na suchých 3:47. A hlavně jsem se přestala bát kontrakcí! Tak nějak mi přišlo milé a fajn na tu první čekat.  Takže dík moc.

Helena Görnerová – Letohrad, Stage STA


Vždycky jsem si říkala, že kdokoliv kdo dostane do ruky ploutve, musí je zákonitě umět používat. A taky to je pravda. Jenže to neplatí o ploutvých pro freediving. Poprvé jsem tyto ploutve zkusila na kurzu dynamiky a samozřejmě jsem hned začala „klopítat“ ploutvemi o sebe. Naštěstí mi hned bylo ukázáno, jak je správně používat. Co dokáže správná technika kopu, je neuvěřitelné. Pohyb se uklidní, přestanete „klopítat“ a pak se dáte do pohody i vy sami a můžete se věnovat dalším věcem. Kurz mohu doporučit hlavně kvůli zlepšení techniky a video koučinku. Dále také kvůli rozšíření znalostí o způsobu trénování a jednou fotkou pod vodou. Už se těším na další kurz.

Martina Anderlová – Náchod, Stage DYN


Kurzu se nedá nic vytknout. Snad jen to, že se koná v Chrudimi a já musel přijet až z Českých Budějovic. 😀
Stage splnila moje očekávání. Radek je sympaťák, umí, dokáže poradit a pomoci při odstranění chyb, které děláme všichni. Žádné zbytečné prostoje, po teorii na bazén a praktický nácvik.Po obědě a vyhodnocení videí opět na bazén vše vyladit ke skoro dokonalosti. Odjížděl jsem se zajímavými postřehy a radami k dalšímu zdokonalování freedivingových technik. P.S.: Osazenstvo kurzu bylo také super a vše jen podtrhlo.
Díky a těším se na další setkání.

Radim Šmrha – České Budějovice, Stage DYN


Není lehké pár větami shrnout stage na bi-finy, co jsem absolvoval u Radka v Chrudimi, stalo se toho hodně. Ale pokud mám něco vypíchnout, tak sestavený treninkový plán, videokoučing a ukázka, jak plavat ve více lidech v jedné dráze. Poradil s výstrojí a když jsme se neptali, tak se zlobil že se neptáme :-). Nakonec se mě nechtělo vůbec z vody.

Jiří Janků – Ostrava, Stage DYN


I když je to více než rok co jsem kurz Level II v Sharmu absolvoval,pořád těžím z rad a zkušeností,které mi byly předány. Nešlo jen  o to nám informace předat,ale i jakou  formou byly podány. Takže i laik jakým jsem, jsem byl schopen informace absorbovat a v kurzu i mimo něj je využít. Samozřejmě k tomu přispěla uvolněná atmosféra a profesionalita, který celý kurz provázela.
Na co ale rád vzpomenu, je Radkova schopnost motivovat. Důkazem může být situace,kdy při statické apnoi jsem po třech minutách chtěl vylézt,jenže po jeho vstupu a schopnosti mě z relaxovat jsem dal něco přes pět minut.
Kurz freedivingu můžu doporučit všem tem, kteří si chtějí vyzkoušet své limity a najít v tomto sportu opravdové potěšení.

David Jiříkovský – Irsko, Level II


Kurz Pool Apnea Discovery v listopadu 2013 měl pro mě vynikající atmosféru. V rámci víkendu jsem se opět ujistil, že jsem ze své práce neustále vyšinutý (v permanentní psychické tenzi) a voda a s ní spojené aktivity je něco, co by mi mohlo pomoci. Resp. jsem si vzpomněl, že byl čas, když jsem bez vody týden nevydržel, býval to skvělý relax.

Nechci slibovat pokračování v exotických lokalitách, ale pokud se naskytne něco v rámci pro mě dostupného vzdáleností či finančně (bez manželky letět nebudu moci 🙂 ), pak si myslím je „dvojka“ něco, čím bych měl pokračovat.

Michal Vošvrda – Svídnice, Apnea Pool Discovery


Účastnil jsem se kurzů Level II v Thajsku a v Čechách. Kurzy jsou vedeny velmi profesionálně, bezpečně a při tom v přátelském a pohodovém duchu. Během kurzu se mi instruktor několikrát věnoval osobně, když mi něco nešlo, večer nebyl problém vše ještě jednou probrat u pivka. Těším se nejen na další akce a zlepšení svých schopností ale také na osobní setkání s instruktory.

Pavel Provazník, Level II


V září 2012 jsem se v Olomouci zúčastnil víkendového kurzu freedivingu. Vždy mě na dovolené bavilo šnorchlování, tak jsem se v tomto chtěl posunout někam dál a pokusit se zůstat pod hladinou déle než pár desítek vteřin. Kdyby mi ale někdo před absolvovaní tohoto kurzu řekl, že dokáži po dvoudenním kurzu zadržet dech na neuvěřitelné 4 minuty 36 vteřin tak mu neuvěřím. Uplavat 80m pod vodou bylo potom už skoro povinností.
V listopadu jsem si udělal krásnou dovolenou kurzem Level II a po týdnu v Sharm El Sheikhu mě Radek „dostal“ na 5:03 ve statice, 100 m v dynamice a k tomu navíc, jsem se vlastní silou dokázal ponořit do hloubky 39 m.
Kurz byl super, naštěstí všichni, kdo se tomuto věnují, jsou absolutně pohodoví lidé, takže opravdu super dovolená, oddych a relaxace, protože toto není jen o fyzických předpokladech, ale především o psychice a uklidnění, což je prospěšné pro každého.
Všem moc doporučuji, myslím si, že to není jenom sport, ale velmi zdravý životní styl a to po všech stránkách.

Tomáš Špaček – Litovel, Level II


Kurz Level II v Sharm El Sheikhu byl náročný, ale fajn. Když se s malým odstupem dívám na týden v Sharmu, tak mě dal daleko víc než jsem očekával a to ne jen co se týče freedivingu….je to jiný pohled na svět i na sebe samého. Takže se těším na nějakou další akci…….

Vladimír Havel – Hradec Králové, Level II


Moc děkuji za celý kurz, výbornou organizaci a za dveře, otevřené dokořán (myslím, že díky Radkovi to není jenom pootevřená branka). Irině, poděkování za její skvělý přístup a „ruskou školu“, myslím, že to pomohlo všem účastníkům kurzu.

MVDr. Jana Jirsová – Zábřech na Moravě, Level II


Děkuji za osobitý a vstřícný přístup a pohodovou atmosféru, myslím že nebudu mluvit jen za sebe, že se každý dotkl svých limitů a poznal sám sebe trochu jinak, já teda jo. Výborná zkušenost.

Marek Kalenda – Karlovy Vary, Pool Apnea Discovery


Díky, bylo to super a zjistil jsem věci, které bych neřekl že dám. Navíc výborný relax. Večer jsem byl utahaný jako kotě a usnul jsem u televize. Ani nevím, co bylo. Dneska se mi cestou do práce furt zdálo, že plavu pod vodou :-).

Míra Horníček – Olomouc, Pool Apnea Discovery


V únoru 2012 jsme si s partou nadšených kamarádů potápěčů pozvali Radka na základní kurz Apnea Discovery do Českého Krumlova. Naše počáteční zvídavost přešla velmi brzy do očekávání nevšedního zážitku a získání dalších zkušeností s milovanou vodou. Radek s Janou nás brzy uvedli do základů nádechového potápění, v bazénu se stali nejen zkušenými učiteli, ale i kamarády povzbuzující naše předem neočekávané výkony. Po dvou dnech nabitých novými zkušenostmi a získanými zážitky jsme končili kurz nejen radostí z překonání vlastních dosud netušených možností se zadržením dechu, ale i s trochou smutku, že to už skončilo. Prvních pár dnů jsme byli všichni opojeni snad magickým kouzlem freedivingového světa a naše mysl zůstávala v jiném světě než se nacházelo tělo (ano, pracovní výkon v tu dobu těsně po kurzu značně pokulhával). Ale ten úžasný svět ticha, kterého jsme se mohli dotknout, v nás stále zůstává.

Petra Benčová – Český Krumlov, Pool Apnea Discovery


Chtěl bych Radkovi poděkovat za výborně odvedenou práci při začátečnickém kurzu freedivingu Apnea Discovery. Jsem instruktor přístrojového potápění OWD a byl jsem v očekávání, co mi může kurz freedivingu poskytnout nad rámec informací, které jsem se v průběhu potápění s otevřeným okruhem naučil. Byl jsem velmi překvapen množstvím informací, které jsem se dozvěděl a o které jsem se do této doby zajímal velmi okrajově. Kurz doporučuji každému, kdo má blízký vztah k vodě, ať už přemýšlíte pouze o šnorchlování či chcete potápět i větší hloubku. Na kurzu se dozvíte především o bezpečnosti nádechového potápění a rizika s ním spojená. S Radkem nešlo jen o kurz, ale navázali jsme přátelství. Kdo to myslíte s nádechovým potápěním vážně mohu kurzy u Radka jen doporučit. Zároveň Radkovi ještě jednou děkuji i za celou rodinu, která se mnou kurz absolvovala.

Tomáš Minařík – Pardubice, Apnea Pool Discovery


Na přelomu července a srpna 2010 jsem se zúčastnila kurzu freedivingu Level I na lomu Leštinka u Skutče. O kurzu jsem napsala reportáž pro portál Adrex.com, kterou najdete ZDE.
Já osobně jsem byla z víkendu naprosto nadšená a s celým průběhem kurzu velice spokojená. Nečekala jsem, že během dvou dnů dokáže naprostý amatér, jako jsem já, podat takové výsledky.

Lenka Fexová – Brno, Level I