V Chrudimi vyroste 20 metrů hluboký bazén

Po dlouhém vyjednávání, hledání investorů a hlavně řešení samotné konstrukce bazénu se konečně vše dotáhlo do vítězného konce. Včera jsme podepsali smlouvu s městem Chrudim, které se stává také jedním z investorů smlouvu na umístění a výstavbu nového 20 metrů hlubokého bazénu mezi chrudimským bazénem a zimním stadionem. 

Tato poloha je velmi důležitá ze strategického hlediska. Ke vstupu se použije zázemí již stávajícího bazénu a zase odpadní teplo z mrazícího systému zimního stadionu a voda z nedaleké řeky se postarají o dostatek tepla a vody pro tak hluboký bazén.

poolBazén bude tříúrovňový z hloubkami 3 metry, 8 metrů a 20 metrů. Půdorys 12x 12x metrů se stupňovitě klesajícím dnem, kdy z hloubky 8 metrů už bude veden do cílové hloubky 20 metrů tubus o průměru 6 metrů. 

Výstavba by měla začít na podzim letošního roku a trvat by měla maximálně dva roky. 

Pro nás jako hlavní investory a provozovatele to znamená rozšíření nabídky kurzů až do Level II na našem bazénu. Bazén bude vhodný také pro přístrojové potápění a všichni návštěvníci budou muset být v doprovodu instruktora nebo minimálně na stupni AA Level II a nebo obdobné a AOWD pro přístrojové potápění. 

Jak prohlásil starosta města Chrudimi: „Nemůžeme se dočkat této nové atrakce v našem městě. Slibujeme si od ní větší turistický ruch a propagaci města v celoevropském měřítku“.

Více informací sdělíme co nejdříve. 

A nebo je to APRÍL? 😉