Vybavení do 10000 Kč

Začínáte s freedivingem a lámete si hlavu, kolik budete muset investovat do vašeho vybavení?
Na kurzech s oblibou říkám, že kvalitní vybavení se dá pořídit do 10 000 Kč, pokud vynecháte freedivingový počítač – hloubkoměr.
Snažil jsem se vybrat výrobky, které mám vyzkoušené a nepatří mezi ty nejnákladnější. Ale třeba masku jsem zvolil tu nejdražší, co v obchodě máme. Mohl jsem sice vzít jinou, velmi oblíbenou „Sphera“, která je o polovinu levnější, než mnou vybraná „Micromask“. Ale osobně dávám přednost skleněným zorníkům před plastovými. Masku „Sphera“ používám pouze pro dynamickou apneu. Co se týče freedivingových ploutví, tak jsem sáhl po „Omer Eagleray“, a to z důvodu jejich nízké ceny. Ale i tak to jsou velmi dobré a kvalitní ploutve.


Zde je můj příklad 🙂

Maska – Doporučuji Technisub Micromask. Cena: 1249,- Kč
Malý vnitřní objem, příjemný silikon a hlavně skleněné zorníky. Ty jsou méně náchylné k poškrábání. Protože jsou zorníky posazené blízko k očím, je tak zajištěn dokonalý rozhled a pohodlný přístup k nosní kapse při kompenzaci tlaku.

Micromask

Šnorchl – Tady bych neváhal nad Salvimar Tatoo. Cena: 310,- Kč
Gumový šnorchl, jednoduchého desingu a s vysokou trvanlivostí.

Zátěžový opasek – Omer s nerezovou sponou. Cena 534,- Kč
Gumový zátěžový opasek se dá pořídit v nejrůznějších cenových relací. Já pro vás vybral opasek, který není nejnižší cenou. Ale zase sedí každému díky jednoduchému zapínání.

Ploutve – Omer EaglerayCena 1960,- Kč
Ploutve na freediving s excelentním poměrem kvalita / cena. Listy jsou vyrobeny z polypropylenu a mají úhel 17°. Ploutve jsou výkonné ale přesto pohodlné – vhodné pro začátečníky i pokročilé.

Omer-Eagleray-Spearfishing-Fin

Freedivingový neopren – určitě bych pro začátek zvolil Elios Opencell 5mm. – Cena 5425,- Kč
Tento oblek s nylonem svrchu déle vydrží. Jeho síla 5mm je vhodnou kombinací pro studené vody v Česku i teplejší vody jako Chorvatsko, Egypt. Navíc je vám ušit přesně na míru.

Neoprenové ponožky  Salvimar 3,5mmCena 390,- Kč
Ochrání vaše nohy před chladem i případnými oděrky od korálů apod.

Zátěžová olova – 2x 2kg pogumované. Cena 960,- Kč
Velmi důležitá část vaší výbavy. Rádi vám pomůžeme s rozhodnutím kolik kilogramů a v jakém rozložení si zátěže pořídit. Záleží na vaší postavě a vašem neoprenu.

Celková cena naší výbavy se tak dostala na částku 10828,- Kč

Výsledek je sice nad 10000,- Kč, ale zase na masce a zátěžích se dá dohromady ušetřit až 1000 Kč.

Freedivingový počítač – hloubkoměr se dá pořídit od 4000 Kč. Celková cena vybavení by tak nemusela přesáhnout hodnotu 15000 Kč.

Třeba vám tento příklad ukáže jak se vybavit, a přitom zbytečně neutrácet.


Chcete být informování o novém článku a dalších novinkách?