Home

Mistrovství České Republiky ve freedivingu proběhne v sobotu 19. května 2018 v plaveckém bazénu Aquacentru v Pardubicích.

V roce 2018 má Mistrovství České republiky status světového rekordu. Tím se opět posouváme výše a doufáme, že výkony i účast budou opět rekordní. 

bazén Pardubice

Mistrovství ČR se koná každoročně a letos soutěžíme ve dvou bazénových disciplínách – statické apnoi (STA) a dynamické apnoi (DYN).

Každá disciplína se hodnotí a vyhlašuje zvlášť, ale celkovým vítězem a mistrem či mistryní republiky se stane vždy jen freediver či freediverka s nejvyšším bodovým součtem ze dvou disciplín. Mistrem republiky může být pouze závodník s občanstvím České republiky.

Přijďte si zazávodit, nebo závod poprvé vyzkoušet! A pokud nechcete závodit, přijďte se podívat, určitě bude na co koukat. Atmosféra závodů v potápění na nádech je nezapomenutelná.

 

Organizátoři:

AIDA Czech Republic mezinárodní organizace pro rozvoj freedivingu ve spolupráci s školou nádechového potápění Silent Touch – apnea4all.

Rozhodčí:

Pavlína Procházková AI (CZE)
Jana Balounová C (CZE) 
Olga Sidorova C (RUS)
Monika Hopf  D (GER)
Zdeňka Hildová D (CZE)

Soutěžní disciplíny:

STATICKÁ APNOE (STA)

Potápěč se pokouší o co nejdelší zádrž dechu pod vodou v klidové poloze. Maximální povolená hloubka zanoření je 3 metry. Měří se maximální dosažený čas, který takto sportovec dosáhl.

DYNAMICKÁ APNOE (DYN) 

Potápěč plave pod hladinou na jeden nádech za pomocí ploutví nebo monoploutveí. Dotknutí se a odrážení ode dna je zakázáno a znehodnocuje výkon. Měří se maximální vzdálenost, kterou takto sportovec dosáhl.

Popis bazénu:

Délka: 50 metrů
Hloubka: 1,85 metru
Teplota: 27 – 28 °C