vlajkosláva

Plná startovka

Registraci jsme otevřeli v pátek 10. února. Ve skutečnosti začalo vše fungovat až v neděli večer a dnes, v pátek 17. února máme ze 45 míst volné pouze 3 místa. Prozatím je přihlášeno 23 závodníků z Česka z toho je 8 žen. Zbytek startovního pole tvoří dalších 21 závodníků z 8 zemí Evropy a z nich je žen 5. Pokud by tedy vše zůstalo jak je to teď tak bude stát na startu 13 žen a 28 mužů. Zbylá startovní místa jsou už rezervována pouze pro české závodníky.

V případě, že bude plná startovní listina tak bude registrace dál otevřena. Vznikne ještě jedna tabulka kam budou zapsáni další přihlášení jako náhradníci. Když nebude startovné uhrazeno některým závodníkem do 31. března 2017 tak bude jeho místo přepuštěno prvnímu náhradníkovi v pořadí.

Na startovní listině jsou k vidění zajímavá jména. Mateuzs Malina z Polska, který je držitelem světového rekordu v dynamické apnoi (DYN) v uplavané délce 300m pod vodní hladinou na jeden nádech. Český rekordman v obou závodních disciplínách MČR a obhájce titulu Martin Valenta, světová rekordmanka a mistryně světa CMAS ve statické apnoi (STA) Gabriela Grézlová. Národní rekordmanka v dynamické apnoi Barbora Ivanská. Dále jsou do závodu registrování kompletní reprezentační výběry Česka z loňského AIDA Mistrovství světa týmů v Řecku, kde český tým získal zlato v mužské a stříbro v ženské kategorii. Alena Zabloudilová, Vendula Strachotová, Kateřina Šuranská, Miroslav Ševčík, Petr Vala a Martin Valenta se budou chtít určitě poprat o co nejlepší umístění.
V mužské kategorii nás budou z českých závodníků určitě zajímat loňský objev Vojtěch Novák (Silent Touch Chrudim) a Milan Wilczák (Ocean Devils Brno). Obhajovat titul vicemistra bude David Vencl a určitě i Kamil Vyštejn s Michalem Švadlenkou (všichni Apneaman) budou chtít bojovat o medaile.   Ze zahraničních účastníků mimo zmiňovaného Mateuzse Maliny se můžeme těšit na finálového účastníka loňské bazénového AIDA MS ve Finsku Karola Karcze (POL).

I když je Mistrovství České republiky otevřené zahraničním závodníkům, Mistrem a Mistryní republiky se může stát pouze závodník – závodnice s českým pasem. Proto budou vyhlášeni zvlášť mimo celkové pořadí.

Jedna věc je jistá už teď. Všechny dobrovolníky a nás všech ze školy Silent Touch co se budou na Mistrovství České republiky čeká velký kus práce. Ale jsem přesvědčen, že to zvládneme na jedničku.