Vencl s Ivanskou jsou Mistři republiky

V sobotu 3. 6. 2017 se na pardubickém bazénu konalo mistrovství České republiky ve freedivingu. Letošní závody byly prvním velkým českým závodem v sezóně. Letošní Mistrovství České republiky přilákalo velké množství zahraničních závodníků. Na start se registrovalo 60 závodníků z 12 zemí Evropy.

 Mistrovství ČR se koná každoročně a letos se soutěžilo ve dvou bazénových disciplínách – statické apnoi (STA) a dynamické apnoi (DYN).

Každá disciplína se hodnotí a vyhlašuje zvlášť, ale celkovým vítězem a mistrem či mistryní republiky se stane vždy jen freediver či freediverka s nejvyšším bodovým součtem ze dvou disciplín. Mistrem republiky může být pouze závodník s občanstvím České republiky.

Mistry republiky 2017 se stali David Vencl a Barbora Ivanská. Barbora Ivanská tak obhájila svoje loňské prvenství. Celkovými vítězi byli Mateusz Malina (POL) a Yulia Maryevich (LVA).
 

Video přenosy zde:

STA:  https://www.facebook.com/sportCT/videos/10155008549539342/
DYN: https://www.facebook.com/sportCT/videos/10155008983789342/

Konec s formalitami a trochu osobní zpovědi. Sedím doma a přemýšlím o včerejším dni. Podařilo se nám uspořádat opravdu historické MČR ve freedivingu. Všichni mluví o počtu závodníků, mnoho národností, přenos na ČT sport facebook viz. odkazy níže. Ranní přenos v disciplíně statická apnoe vidělo přes 100000 lidí a odpolední v dynamické apnoi okolo 25 000 lidí. Je vidět, že odpoledne lidi neseděli u faceboku, ale šli ven. A to je vlastně dobře.
Tohle vše je super, ale já jako organizátor musím poděkovat hlavně lidem co mi včera pomohli tuhle akci vůbec uskutečnit. AIDA Czech Republic, Svaz potápěčů České republiky a město Pardubice, sponzoři Salvimar, Lekarna.cz, Addinol, Golden Fish, eBRÁNA.cz, Erebos, Energyvita.cz, Apneautic, Falon, Aquacentrum Pardubice, Lobster a restaurace Tenis Club, kde nám připravili super afterpárty.
Ale hlavně ti lidé okolo. Staff závodu čítal 18 lidí plus 7 rozhodčích a  2 UW fotografové a nevím už kolika členný TV tým v čele s David Cerny a skvělý moderátor přenosu Roman Ondruj.

Děkuji vám všem! A doufám, že příští rok do toho půjdete se mnou znovu.

A taky gratulace mým svěřencům. Vojtěch Novák v sedmnácti letech v jeho oblíbené dynamické apnoi 8. a z Čechů 3. se 162 metry.  Jirka Valášek v dynamice 7. a ve statice dokonce z Čechů 4. A Miroslav Franc škoda statiky, ale dynamika se povedla. zrychlíme a bude to příště lepší.